هدف‌‌های انجمن چیست؟

1-  در زمینه تولید کنندگان :
انجمن به موجب اساسنامه خود حفظ حقوق صنفی و حرفه‌ای تولیدکنندگان شیرآلات بهداشتی را به عهده دارد و در، حفظ هماهنگی و ارتقاء آگاهی رشد کیفیت تولیدات آن‌ها کوشا می‌باشد.
2- اعتماد سازی :
انجمن تکلیف خود می‌داند که نسبت به مصرف‌کنندگان شیرآلات اعتماد سازی کند به این معنا که برندهای شیرآلات عرضه شده در مراکز توزیع رضایت آنان را فراهم کند و طبیعی است که علاوه بر رضایت آسیبی از نظر بهداشتی به آن‌ها نرسد.
3- توجه به مصرف کنندگان :
در زمینه اعتماد سازی ایجاد ارتباط تولیدکنندگان با مصرف‌کنندگان شیرآلات بهداشتی جزء الویت‌های انجمن است و در این راسته در صدد است رضایت آن‌ها را با آخرین دستاوری‌های فن‌آوری و اصول بهداشتی در تولید شیرآلات بهداشتی که خریداری می‌نمایند تأمین نماید.
4- تولید با کیفیت :
استفاده از فناوری تولید و توجه به کیفیت شیرآلات تولید شده از آغاز تشکیل از رئوس برنامه کاری انجمن بوده و در این راستا علاوه بر استاندارد اجبار ی شماره 1546 برای شیرهای کلاسیک، انجمن در تدوین استانداردهای شماره‌های 6678، 6679، 6680، 6681، 7351 با کارشناسان موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران برای انواع شیرآلات بهداشتی مشارکت و همکاری داشته است.
5- خدمات پس از فروش :
اعضاء انجمن در هماهنگی با نمایندگی‌های فروش به آنان اطمینان می‌دهند که شیرآلات خریداری شده از خدمات پس از فروش بهره‌مند خواهند شد. لذا این امکان به مصرف‌کنندگان داده شده که از این خدمات با اعتماد کامل استفاده کنند.
6- کسب اعتماد مصرف کننده به تولید داخلی :
در واکنش به واردات انبوه شیرآلات خارجی از مجاری گوناگون انجمن در تلاش بوده و می‌باشد که با رشد کیفیت تولیدات داخلی ضریب اطمینان مصرف شیرآلات داخل نسبت به مشابه خارجی آن افزایش داده شود. آمارهای فروش اخیر نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان نیز هر سال بیشتر از قبل به برتری کیفی شیرآلات تولید داخل پی برده‌اند و از خرید آن استقبال می‌کنند.
7- تشویق صادرات :
با وجود سلطه واردات شیرآلات بر بازار شیرآلات بهداشتی کشور این موضوع ثابت شده است که تولید داخل هم از نظر حجم و هم از نظر کیفیت می‌تواند نیازهای بازار داخلی را تأمین کند و مازاد بر مصرف داخلی در بازارهای خارجی به فروش رسانده شود.
8- صرفه جویی آب :
بخش پژوهش انجمن در هماهنگی با مدیریت آبفای کشور در زمینه برنامه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب فعال است لذا تشویق راهبرد نصب شیرآلات کاهنده در ساختمان‌های مسکونی و اداری در راستای این سیاست می‌باشد. یافته‌های پژوهش نشان می‌دهد در صورت کاربرد این نوع شیرآلات در ساختمان‌ها 30 تا 40% در مصرف آب کاسته می‌شود. در توجیه اقتصادی کاربرد شیرآلات کاهنده اشاره به این واقعیت لازم است که کاهنده بودن مصرف آب از امتیازاتی است که فناوری جدید در اقتصاد آب وارد کرده است. لذا نقطه نظر انجمن این است که با تشویق فرهنگ مصرف شیرآلات بهداشتی کاهنده، اولاً از فشار افزایش مصرف آب در جوامع شهری کاسته می‌شود. ثانیاً از هدر رفتن آب این سرمایه ملی و لازمه حیات انسانی جلوگیری به‌عمل آید.
9- هماهنگی در عملکرد تولید کنندگان :
یکی از تدارکات انجمن ایجاد هماهنگی میان تولیدکنندگان شیرالات بهداشتی در غلبه بر مشکلات تولید و عرض محصول تولید شده به بازار و صادرات آن است. در این زمینه اقدام برای رسیدن به نقطه نظرهای واحد که حاوی منافع جمع می‌باشد از روش‌های آماری، بررسی و مطالعه تشکیل جلسات و تنظیم توافق‌نامه‌های صنفی استفاده می‌شود.
10- سمت و سو به تولیدات فاقد کیفیت :
بطور طبیعی در صنعت شیرآلات بهداشتی نیز هستند تولیدکنندگان محترمی که از لحاظ ضوابط کارگاهی دارای امکانات کافی نیستند و لذا از لحاظ دریافت گواهی کاربرد علامت استاندارد در حالت انتظار به سر می‌برند. انجمن صنفی با شناخت ارزش کار این شیرسازان در کوشش است تا در تکمیل توانائی‌ها و ظرفیت‌ها برای کسب گواهی استاندارد به آنان یاری رساند.
No data was returned.
1392©.کلیه حقوق این سایت برای انجمن صنفی شیرآلات محفوظ می باشد و هرگونه استفاده نادرست از اطلاعات سایت پیگرد قانونی دارد

Disgen By Rahim_Shirkhani@yahoo.com